Метадон - Лікування наркоманії

Метадон - це синтетичний опіоїд, відрізняється від морфіну по хімічній структурі, але робить на організм людину багато в чому схожа дія. Метадон вивели в Німеччині за часів II світової війни. Иследовать властивості метадона почали з 1946 року, коли було виявлено, що метадон на ділі є наркотичним анальгетиком. Деякий час його застосовували замість морфіну при анастезии, причому, на відміну від морфіну метадон можна застосовувати оральний.

Метадон з 1963 року почав використовуватися для лікування наркоманів з опиатной (героїновою) залежністю. Метадон є аналогом героїну і морфіну. Впливає на організм від 24 до 75 годин. При вживанні 50 грам метадона настає смерть. Мінімальна смертельна доза для випадкового споживача - 50 міліграм, для наркоманів із стажем - до 200 міліграма або більш. Метадоновая залежність виліковується набагато важче, ніж та залежність, від якої лікували роками метадоном. Ломка при відмові від метадона набагато важче і небезпечніше, ніж при відмові від героїну.

Помінявши один наркотик на інший не можна вилікувати наркотичну залежність.

Окрім цього, метадон містить значний наркотичний ефект, який призводить до зловживань, і його розподіл повинен строго контролюватися.

Торговельні назви лікарського препарату : амидон, аданон, фенадон, долофин, физептон, гептадон (Amidone, Anadon, Phenadone, Dolophine, Physeptone, Heptadone).

Дія метадона на організм людини :

При терапевтичному прийомі метадон робить анальгезирующее і седативну дію на організм.

Він діє на ЦНС, серцево-судинну систему і гладку мускулатуру. Ефект після прийому препарату з'являється опісля близько 20-30 хвилин після орального употребеления. Анальгезирующее дія медикаменту настає через 4-6 годин.

Побічні ефекти: з'являється запаморочення, розслаблення м'язів тіла, нудота, блювота, сильне потовиділення.

При передозуванні метадоном виникає пригноблення дихальної системи, знижується кровообіг, з'являється набряк легенів, міоглобінурія і гостра ниркова недостатність.

Симптоми при вживанні метадона: розслаблення тіла, пригнічення дихання, гіперглікемія, різкі скачки температури і тиску тіла, брадикардія, замки кишковика, спазми жовчних проток та ін.

Толерантність до метадону формується досить повільно. Наркотичний потенціал метадона і тривалість ейфоричного стану, при вживанні порівнянна з морфіном.

Дози, форми і способи вступу : медикамент метадон-гидрохлорид виробляють у формі для ін'єкцій (10 міліграм/мл), а також у вигляді розчинів і капсул. Метадон уколюють внутрішньовенно, внутрішньом'язово і підшкірно, але його приймають і усередину (пігулки, капсули).

Наслідки систематичного вживання метадона :
З'являється набряклість кінцівок а також значна надбавка у вазі, почервоніння шкірних покривів, розвиваються циррозы печінки, віруси гепатиту, хвороби серця, порушується робота легенів, набрякають легені, прогресує гостра ниркова недостатність, виникають часті замки, спазми жовчних проток, порушується кровообіг, напади задухи, часте безсоння і нічні кошмари, кома, смерть. 

Центр | Корисні матеріали | Посилання | Карта сайту | Пошук по сайту | Вход | ©

© При передруку матеріалів обов'язкова наявність активного посилання на джерело
NARCO © 2017 Підтримка Exluziv

counters